Jeg liker å pynte opp litt……
Når en nettopp har flyttet, så er det litt ekstra moro å prøve seg fram…..
HVOR og HVORDAN skal ting plasseres?
Jeg har tidligere nevnt de herlige, dype vinduskarmene her i leiligheten.
Stuevinduene har jeg vist fram før.
Her er kjøkkenvinduene :
Kjøkkenvinduet mot eplehagen……..
Kjøkkenvinduet mot åkeren…..
Den vesle tekanna fikk jeg av mor for noen år siden.
Da jeg var i Trondheim nå nylig, fant jeg de to matchende koppene i en butikk som lå vegg i vegg med hotellet jeg bodde på.
Da klarte jeg ikke å dy meg, sjøl om jeg egentlig ikke skulle kjøpe NOE pynt og fjas……..
Tallerkenhylla nedenfor fant jeg på Finn for noen år siden.
Tallerknene kjøpte jeg på et keramikkverksted i Valdres den gangen jeg jevnlig fartet dit…..
(Det var et mannfolk som var “trekkplasteret”………DET skjønner døkk fell……
…….men det gikk over……..!)
Tallerknene er like fine for det!!
Både pynt og nytte = BRUKSKUNST!!
Da jeg var med ei venninne til Arizona i USA for to år siden, fant jeg DENNE i et supermarked :
“Og at det er en nyttig ting, kan ingen komme fra……!”
Det er egentlig en sånn som skal henge ute og lage masse lyd i vinden…..
…….men da tror jeg “hybelvertene” mine ville protestert………
Derfor henger den i gangen…….
Den kostet vel en drøy hundrelapp……….
……..og venninna mi sa at hun sjelden hadde sett et mer HENRYKT fjes enn mitt……
……..da jeg kom drassende med den!
I dag har jeg plantet i de to siste krukkene mine…..
….og det ble slik :
Jeg koser meg veeeeeldig når jeg får pusle med sånt!!’
Kjempekoselig hos deg da
Her var det mange koselige ting som pynta opp :)) Og de vinduskarmene er jeg litt misunnelig på, mine er ganske smale…men jeg unner deg dem altså .. Kos deg i ditt nye hjem <3
Det er jo så herlig å gjøre sånt da. Moro med pynt og krimskrams
Klem
du skaper hygge rundt deg ser eg ,ja jeg ser den med å pynte litt ekstra når en er i nye rom )) og litt stash må til for å skape en lun atmosfære i heimen,ellers blir det et stort ekko i hjemmet
Nå ble jeg så innmari misunnelig, for du har sånne dype vindusposter som jeg vil ha. Jeg hadde ikke så ille før, men så fikk vi nye vinduer…!! Så fin Celiosaen ble i pottene dine, en plante jeg setter stor pris på :o))
frodith: Takk!
annebe: Jeg skal kose meg skikkelig med dem, for det skal mye til om jeg får slike vinduskarmer igjen noen gang!
Anonym: Takk! Det er det!
fruensvilje: Takk!
Ekko i heimen er lite hjemmekosleig 
Vera Lynn: Takk! Burde vel kunne navnet på plantene – jeg som har gått en !/2 blomsterdekoratørutdannelse….men den gang ei!
helt enige ) det må ha en lun klang i rommet
Hei!
Og mye fint har du også. Så flaks at du fant de to koppene som matchet te-kanna da
!!! jeg liker slike “uroer” og skal prøve få meg tak i en også
Men jeg kunne vel heller ikke hatt den her – ute – som det blåser så mye hehehe da hadde vel hele byggefeltet flyttet 


Ikke at jeg skal ut å kjøre nå…. men jeg tenkte på deg da jeg kjørte østover til konfirmasjon….. og lagde meg små ideer om hvor du evt kunne bo da jeg kjørte forbi alle disse flotte åkrene og grønne slettene 
Det er så godt å kose seg slik
Det er herlig å stulle og stelle og gjøre det koselig
Ønsker deg en flott dag
Jeg lurer på en ting……. når jeg kjører mot Aurskog og kjører forbi hamar og lillehamar osv —— kjører jeg da forbi deg???
Så koselig det ser ut hos deg! Litt krims krams må man bare ha!! Er sånn jeg også..selv om jeg skulle ønske jeg kunne la være..og ha det rent og pent uten støv rundt om kring..men i et hjem, så må det være litt sånn.. Flotte ting!
dvergpinschere i mitt hjerte: Tusen takk! Ja, litt krimskrams må man ha!
Etdiktomdagen: Det spørs om byggefeltet ditt hadde protestert, ja. Best å ha den innendørs! Jeg bor i Stange kommune nå – ca 10 km sørøst for Hamar sentrum. Du ser ikke denne plassen fra E6, men da du kjørte forbi Stange, var du ikke så langt unna!
fruensvilje: Rett før jeg flyttet var det ikke mye lun klang hos meg – heller nokså hul…her er det blitt hjemmekoselig og godt nå! Er så trivelig vertskap også!
Du har fått det kjempekoselig <3
Stange ja
Skal huske på det til en annen gang 
Margrethe: Tusen takk! Ja, trives godt her nå!
Etdiktomdagen: Velkommen innom!